Sezon 2001/2002 (II liga):
1. kolejka: Arka Gdynia – Orlen Płock 1:2 (Kobus)
20. kolejka: Orlen Płock - Arka Gdynia 0:0

Pierwszy w historii mecz Arki z Wisłą (wówczas Orlenem) Płock pamięta na pewno wielu kibiców. Dla Arki był to wielki powrót do ówczesnej II ligi. Na stadionie zostały odremontowane ławki, a w zespole gości pojawiło się wielu bardzo znanych graczy polskiej piłki, między innymi Dariusz Romuzga czy Radosław Sobolewski i Wahan Geworgjan. Uwagę kibiców Arki przykuł także strzegący wówczas bramki płocczan... Jarosław Krupski. W 27 minucie nie miał nic do powiedzenia po fantastycznej akcji Zbigniewa Kobusa. Niestety, goście po przerwie zdobyli dwa gole i wywieźli z Gdyni komplet punktów. W rewanżu padł wynik bezbramkowy, co nie przeszkodziło rywalowi Arki w awansie.

Sezon 2005/2006 (I liga):
4. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 1:1 (Jakosz)
19. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 1:1 (Jakosz)

Następne mecze Arki i Wisły Płock odbyły się już na najwyższym szczeblu. W obu spotkaniach padł wynik 1:1, a bramki dla Arki zdobywał Grzegorz Jakosz. W rundzie rewanżowej Arka miała passę aż 12 meczów bez zwycięstwa i spotkanie z Wisłą było drugim z kolei w tej niechlubnej serii.

Sezon 2006/2007 (I liga):
15. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 4:1 (Dziedzic 3, Przytuła)
30. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 1:0

Pierwszy mecz to prawdziwy pogrom, w którym pierwsze skrzypce grał... niedawny napastnik Wisły, Janusz Dziedzic. Głową, nogą i z karnego - tak strzelał bramki. Meczowi towarzyszyła ciekawa atmosfera, mimo że mieliśmy zamknięty "Zegar". W rewanżu zdegradowana już Arka przegrała 0:1.

Sezon 2007/2008 (II liga):
13. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 4:1 (Mazurkiewicz, Wachowicz, Moskalewicz, Łabędzki)
30. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 1:1 (Wachowicz)

Tym razem Arkowcy i "Nafciarze" spotkali się klasę rozgrywkową niżej. Jesienią Arka znów wygrała 4:1, ale tym razem bramki podzieliło między siebie czterech zawodników. W Wiśle grał między innymi Sławomir Peszko, ale to skrzydłowi Arki brylowali tego dnia na boisku. Ozdobą meczu była bramka Mazurkiewicza z woleja z 20 metrów. Sezon życia rozgrywał Marcin Wachowicz, trafiając do siatki w obu meczach.

Sezon 2011/2012 (obecna I liga):
14. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 0:2 (Kuklis, Jarzębowski)
31. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 1:0 (Nwaogu)

Pod wodzą trenera Petra Nemca, Arka dwukrotnie pokonała płocczan, nie tracąc bramki. Wisła po bardzo słabym sezonie pożegnała się z I ligą.

Sezon 2013/2014 (obecna I liga):
3. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 2:1 (Jarzębowski)
20. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 2:1 (Ślusarski, Szwoch)

Wracająca po rocznej banicji Wisła pokonała Arkę 2:1. Mecz miał niecodzienny przebieg. Szybko czerwoną kartkę zobaczył Filip Burkhardt, ale Arkowcy kompletnie tego nie wykorzystali, rozgrywając koszmarną I połowę i tracąc wówczas dwie bramki. Gol Tomasza Jarzębowskiego po przerwie okazał się być jedynie honorowym. W rewanżu wynik był odwrotny. Arka przegrywała już 0:1, ale klasę pokazali Bartek Ślusarski i Mateusz Szwoch.

Sezon 2014/2015 (obecna I liga):

10. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 0:1 (Szubert)
27. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 0:0

Arkowcy po fatalnym początku rundy w końcu zaczęli łapać formę. Nie inaczej było w Płocku gdzie zwycięstwo zapewnił Michał Szubert, wykorzystując świetną piłkę od Olka Jagiełły. To była pierwsza i ostatnia asysta tego zawodnika w Arce. Co ciekawe było to pierwszy mecz od inauguracyjnego w Ząbkach gdzie nasza defensywa zagrała na "0" z tyłu. Wiosną udało się ten wynik powtórzyć, ale z przodu nic tym razem nie chciało wpaść i po niezłym meczu zremisowaliśmy z Wisłą 0:0.

Sezon 2015/2016 (obecna I liga):

2. kolejka: Wisła Płock -  Arka Gdynia 0:2 (Siemaszko, Abbott)
19. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 4:2 (Abbott 2, Wojowski, Siemaszko)

Niedosyt po remisie w pierwszej kolejce z Zawiszą powetowaliśmy sobie w Płocku, choć wydatnie pomogli nam w tym piłkarze Wisły. Po stracie Rogalskiego i asyście Tomasiewicza do siatki trafił Siemaszko, a w doliczonym czasie drugiej połowy błąd Kiełpina wykorzystał Paweł Abbott. Karnego nie wykorzystał w tamtym spotkaniu Krzysztof Sobieraj. Drugie spotkanie odbyło się pod koniec listopada. Abbott i Siemaszko pokazali, że mają patent na Wisłę, zdobywając 3 z 4 goli w tym spotkaniu. Jedną bramkę dołożył Paweł Wojowski. Wiosną oba zespoły zapewniły sobie awans do ekstraklasy.

Sezon 2016/17 (ekstraklasa):

15. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 0:0
30. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 1:1 (Siemaszko)
34. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 0:1

W związku z podziałem na grupy po 30. kolejce tym razem Arce i Wiśle przyszło się mierzyć aż trzykrotnie. Pierwsze spotkanie najlepiej wymazać z pamięci - na boisku nic się nie działo, Arkowcy nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Wisły, a sami mieli trochę szczęścia w obronie. Ostatecznie bramki nie padły. W meczu kończącym rundę zasadniczą wydawało się, że żółto-niebiescy sięgną po trzy punkty po golu Siemaszki, ale Kante wyrównał w ostatniej minucie, trafiając z rzutu karnego. Do historii przejdzie przedwczesna radość gości, którzy byli przekonani, że awansowali do grupy mistrzowskiej, a ostatecznie zagrali w spadkowej. Niespełna 3 tygodnie później Wisła znów przybyła do Gdyni i tym razem wygrała po golu Recy. Ten wynik oznaczał, że seria Arki bez porażki w meczach z Wisłą zatrzymała się na siedmiu spotkaniach.

Sezon 2017/18 (ekstraklasa):

3. kolejka: Arka Gdynia - Wisła Płock 1:1 (Warcholak)
18. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 2:0

Pierwszy pojedynek Arki z Wisłą w sezonie 17/18 odbył się pomiędzy dwumeczem z FC Midtjylland w Lidze Europy. Wisła wyszła na prowadzenie już w 6. minucie po tym, jak Byrtek zdobył bramkę głową po wrzucie z autu, co w tamtym sezonie było mocną stroną Arki. Wyrównał przed przerwą Warcholak, wykorzystując rzut karny po faulu Kiełpina na Rubenie Jurado. Mimo kilku okazji Arkowcy nie dali rady sięgnąć po komplet punktów. W rewanżu gole strzelali jedynie płocczanie, ustalając wynik już do przerwy. Najpierw złe zagranie Piesia i nieporozumienie Marcjanika ze Steinborsem wykorzystał Jose Kante, a następnie do siatki trafił Varela. Trochę wcześniej ten sam zawodnik wykonywał rzut karny, który obronił Pavels Steinbors. Bramkarz Arki uchronił Arkę przed wyższą przegraną, m.in. dwa razy świetnie intwerweniując po strzałach Merebaszwilego.

Sezon 2018/19 (ekstraklasa):

5. kolejka: Wisła Płock - Arka Gdynia 1:3 (Kolew, Jankowski, Siemaszko)

Pierwsze spotkanie Arki i Wisły w tym sezonie stanowiło przełamanie dla żółto-niebieskich, którzy w 5. kolejce odnieśli pierwsze zwycięstwo. Wszystkie bramki padły w drugiej części meczu. Arkowcy objęli prowadzenie w 55. minucie. Piękną akcję Janota - Cvijanović wykończył Aleksandyr Kolew, dla którego była to pierwsza i do tej pory jedyna bramka dla Arki. Niedługo później Kolew zmarnował setkę na 0:2, która zemściła się w 69. minucie, gdy do przypadkowo odbitej piłki dopadł Ricardinho, wyrównując stan meczu. Na szczęście Arkowcy się podnieśli i udowodnili swoją wyższość w końcówce. Na osiem minut przed końcem Jankowski wykończył dośrodkowanie Zbozienia, w doliczonym czasie Siemaszko zamknął kontrę Arki, wykorzystując podanie Janoty.