Arka Gdynia – Cracovia 0:0

Sezon 1970/71 (II liga):
Cracovia – Arka Gdynia 1:2 (S. Gadecki, Zawiślan)
Arka Gdynia – Cracovia 3:0 (Szybalski, Nowacki, Nahorski)

Początek rywalizacji Arki i Cracovii to starcia na zapleczu najwyższego poziomu rozgrywek w Polsce. Od początku zarysowała się zasada atutu własnego boiska. Jedynym wyjątkiem był sezon 1970/71, gdy Arka po raz pierwszy i ostatni do tej pory wygrała z Cracovią w Krakowie. W tym sezonie Cracovia zajęła ostatnie miejsce w tabeli, Arkowcy zakończyli sezon na czwartej pozycji.

Sezon 2003/04 (II liga):
5. kolejka: Cracovia – Arka Gdynia 0:0
22. kolejka: Arka Gdynia – Cracovia 1:0 (Dymkowski)

Pierwsze pojedynki po ponad trzydziestu latach nie przyniosły wielu goli. Bramka Dymkowskiego sprawiła, że w rundzize rewanżowej to Arka cieszyła się z kompletu punktów.

Sezon 2005/06 (ekstraklasa):
9. kolejka: Cracovia – Arka Gdynia 2:1 (Kubisz)
24. kolejka: Arka Gdynia – Cracovia 1:1 (Moskalewicz)

Sezon 2006/07 (ekstraklasa):
9. kolejka: Cracovia – Arka Gdynia 1:1 (Hryszczenko)
24. kolejka: Arka Gdynia – Cracovia 4:2 (Kowalski, Wachowicz, Nawrocik, Dziedzic)

W sezonie 2005/06 po raz pierwszy Arka i Cracovia zmierzyły się w ekstraklasie. Na wyjeździe gol Kubisza w 90. minucie okazał się jedynie honorowym trafieniem, w rewanżu doszło do podziału punktów. Z kolei w kolejnym sezonie Arka po raz pierwszy i jedyny do tej pory potrafiła strzelić Pasom aż 4 gole.

Sezon 2008/09 (ekstraklasa):
13. kolejka: Cracovia – Arka Gdynia 0:0
17. kolejka: Arka Gdynia – Cracovia 2:1 (Wachowicz, Zakrzewski)

Sezon 2009/10 (ekstraklasa):
6. kolejka: Cracovia – Arka Gdynia 1:1 (Ława)
21. kolejka: Arka Gdynia – Cracovia 2:0 (Tshibamba, Labukas)

Sezon 2010/11 (ekstraklasa):
7. kolejka: Cracovia – Arka Gdynia 2:0
22. kolejka: Arka Gdynia – Cracovia 3:0 (Kaczmarek 13’ (s), Labukas, Ivanovski)

Ponowne spotkanie obu drużyn na najwyższym poziomie po krótkiej przerwie. Za każdym razem zaczynało się od meczu w Krakowie, za każdym razem Arkowcy u siebie byli dość skuteczni i sięgali po trzy punkty. W pożegnalnym sezonie Arki z ekstraklasą, w meczach z Cracovią w obu przypadkach goście nie potrafili zdobyć bramki. W rewanżowym spotkaniu zaczęło się od samobójczego gola Wojciecha Kaczmarka, a swoje gole dołożyli Tadas Labukas i Mirko Ivanovski.

Sezon 2012/13 (I liga):
2. kolejka: Cracovia – Arka Gdynia 1:0 (0:0)
19. kolejka: Arka Gdynia – Cracovia 1:1 (Radzewicz)

Arka i Cracovia spotkały się na jeden sezon na zapleczu ekstraklasy. W Krakowie gospodarze wygrali po golu Bernhardta w 90. minucie. W Gdyni tym razem nie udało się wygrać, choć żółto-niebiescy prowadzili po trafieniu Radzewicza.

Sezon 2016/17 (ekstraklasa):
9. kolejka: Arka Gdynia – Cracovia 1:0 (Marcus)
24. kolejka: Cracovia – Arka Gdynia 1:1 (Trytko)
32. kolejka: Cracovia – Arka Gdynia 2:0

Powrót Arki do ekstraklasy i pierwsze od 6 lat starcia Arki i Pasów na najwyższym poziomie nic nie zmieniły w kwestii tradycji pojedynków. W Gdyni górą byli Arkowcy, w rewanżu na bramkę Przemysława Trytki odpowiedział Jaroslav Michalik, z kolei w rundzie finałowej Cracovia u siebie wygrała po golach Krzysztofa Piątka i Damiana Dąbrowskiego.

Sezon 2017/18 (ekstraklasa):
11. kolejka: Arka Gdynia – Cracovia 1:1 (Marciniak)
26. kolejka: Cracovia – Arka Gdynia 2:1 (Kriwiec)
35. kolejka: Arka Gdynia - Cracovia 2:0 (Siemaszko, Szwoch)

Po raz drugi z rzędu Arka i Pasy spotkali się trzykrotnie, tym razem dwa razy w Gdyni. W pierwszym pojedynku na stadionie przy ulicy Olimpijskiej padł remis, a gola dla Arki strzelił Adam Marciniak. W rewanżu bramka Siergieja Kriwca nie pozwoliła wywieźć z Krakowa choćby punktu. Arka była skuteczniejsza w dogrywce w rundzie finałowej. Żółto-niebiescy wiosną prezentowali się bardzo słabo, ale na dwie kolejki przed końcem sezonu pokonali Cracovię po golach Siemaszki i Szwocha. Rzutu karnego dla Pasów w końcówce nie wykorzystał Krzysztof Piątek.

Sezon 2018/19 (ekstraklasa):
3. kolejka: Cracovia - Arka Gdynia 0:0

O pierwszym pojedynku w tym sezonie chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Najlepszą okazję dla Arki miał Kolew, który trafił w poprzeczkę. Poza tym widowisko na stadionie przy ulicy Kałuży oglądało się bardzo ciężko, a najlepszym podsumowaniem jest wynik.