Michał Janota uzyskał najwyższą średnią ocen po zwycięskim meczu Arki z Wisłą w Płocku (3:1). Na podium znaleźli się także Damian Zbozień i Rafał Siemaszko. Podsumowujemy występ zawodników naszego zespołu w sobotni wieczór.

Pavels Steinbors – 7,2. Przy straconym golu mógł zachować się lepiej, ale zanotował też kilka ważnych interwencji. Niezawodny zwłaszcza w okresie dominacji gospodarzy po strzelonej przez nich bramce.

Damian Zbozień – 7,63. Bardzo dobry występ prawego obrońcy. W defensywnie solidny, często podłączający się do akcji ofensywnych. W pierwszej połowie efektownie wziął na zamach Stępińskiego i oddał groźny strzał, w drugiej zaliczył asystę przy bramce Jankowskiego.

Frederik Helstrup – 6,85. Zrobił użytek ze swojego wzrostu, wygrywał większość pojedynków główkowych z gospodarzami. Wybrany do jedenastki kolejki wg Ekstraklasy.

Luka Marić – 6,15. Duży błąd przy straconym golu, kiedy wybijając piłkę głową trafił w Sołdeckiego i stworzył okazję napastnikowi płocczan. Poza tym bez zarzutu, z meczu na mecz robi postępy w ustawieniu i zrozumieniu z Helstrupem.

Adam Marciniak – 6,7. Znów często pojawiał się pod polem karnym przeciwnika, a i w obronie zaliczył kilka udanych interwencji. Na początku drugiej połowy miał bardzo dobrą okazję do strzelenia gola po rzucie rożnym, ale jego strzał został wybity z linii bramkowej. Duża ofiarność – po zderzeniu z jednym z piłkarzy Wisły zakręciło mu się w głowie, ale w tej samej akcji zdołał jeszcze wybić piłkę na rzut rożny.

Nabil Aankour – 6,11. Poprawny występ, jednak bez fajerwerków. Widoczny, często był przy piłce, starał się napędzać akcje Arki, ale zabrakło nieco efektywności.

Dawid Sołdecki – 6,59. Defensywny pomocnik Arki z meczu na mecz gra lepiej. W Płocku udanie czyścił środek pola, a do tego dołożył próby rozgrywania do przodu. W pierwszej połowie zaliczył celny przerzut przez pół boiska do Zbozienia.

Michał Janota – 8,56. Man of the match. Kluczowe podanie podcinką do Cvijanovicia w akcji na 1:0, znakomity rajd zakończony ograniem obrońcy Wisły i dograniem do Kolewa chwilę potem, wreszcie asysta przy bramce Siemaszki, kiedy wymanewrował Stilicia samym balansem ciała. Drybling, technika, spokój w rozegraniu akcji, duża inteligencja boiskowa. Kapitalna gra playmakera Arki w sobotni wieczór. Wybrany do jedenastki kolejki wg tygodnika ,,Piłka Nożna”.

Goran Cvijanović – 6,75. Najlepszy jak dotąd występ Słoweńca w barwach Arki. Znakomite prostopadłe podanie do Siemaszki wypuszczające go ,,sam na sam” w pierwszej połowie, w drugiej widowiskowa asysta przy golu Kolewa. Do tego coraz lepsze dośrodkowania ze stałych fragmentów gry.

Rafał Siemaszko – 7,34. Złe zachowanie przy stuprocentowej sytuacji w pierwszej połowie, kiedy będąc sam na sam z bramkarzem podawał jeszcze do Kolewa i piłkę wybili obrońcy. Poza tym dobry mecz, tradycyjnie dużo walki ze strony naszego napastnika. W doliczonym czasie gry pogrążył gospodarzy golem zamykającym to spotkanie.

Aleksandyr Kolew – 7,1. Pierwsza bramka w barwach Arki. Chwilę później powinna być druga, ale Bułgar w sobie tylko znany sposób nie zdobył gola po podaniu Michała Janoty. Dużo walki z jego strony, przydatny przy stałych fragmentach gry we własnym polu karnym – kilkukrotnie wybijał futbolówkę głową.

Adam Danch – 6,05. Z konieczności musiał zmienić nagle Adama Marciniaka i od razu po wejściu na boisko uratował Arkę przed stratą gola. Niezły występ środkowego obrońcy.

Maciej Jankowski – 7,27. Wszedł na boisko w drugiej połowie i zrobił to, czego oczekuje się od napastnika – strzelił gola. Przydał się też w końcówce, kiedy utrzymywał się przy piłce.

Andrij Bohdanow – grał za krótko, by zostać oceniony.