Kilka spotkań w niższych klasach rozgrywkowych zostało w miniony weekend odwołanych z uwagi na powołania piłkarzy do reprezentacji, jednak w tych, które się odbyły, występowali między innymi wypożyczeni Arkowcy. Zapraszamy na wtorkowy raport.

I liga

Maksymilian Hebel wziął udział w derbach Kaszub, wchodząc na boisko w 62. minucie wyjazdowego meczu Bytovii z Chojniczanką Chojnice. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Oskar Repka utrzymuje miejsce w wyjściowym składzie Chrobrego Głogów. 19-letni stoper tym razem zaliczył pełne 90 minut przeciwko Stali Mielec i został ukarany żółtą kartką. Szymon NowickiJakub Bach pozostali poza orbitą zainteresowania Grzegorza Nicińskiego, a na boisku padł bezbramkowy remis.

Wyjazdowa potyczka Garbarni Kraków Mateusza Węsierskiego z GKS-em Katowice została przełożona na 23 października z powodu powołań piłkarzy Gieksy do reprezentacji narodowych. W poniedziałek za to wypożyczonemu z Arki napastnikowi zmienił się trener. Mirosława Hajdę na stanowisku szkoleniowca beniaminka I ligi zastąpił Bogusław Pietrzak.

II liga

Po świetnym występie i zwycięstwie w Grudziądzu w poprzedniej kolejce, kibice Gryfa Wejherowo mieli prawo liczyć na triumf nad Olimpią Elbląg w meczu u siebie. Tak się jednak nie stało – elblążanie wywieźli ze Wzgórza Wolności komplet punktów po zwycięstwie 2:0. Oskar Ryk w barwach Gryfa rozegrał cały mecz. Bez minut pozostali Szymon WięckowiczOskar Sikorski, podobnie jak Bartosz Nowicki w zespole gości.

Także Mikołaja Gabora zabrakło w miniony weekend w składzie jego drużyny. Olimpia Grudziądz, bo o niej mowa, zremisowała na wyjeździe z ROW-em Rybnik 1:1.

Starcie Błękitnych Stargard z Radomiakiem Radom Jakuba Wawszczyka odbędzie się ostatniego dnia października – ta decyzja została podyktowana powołaniem do reprezentacji Polski U-19 bramkarza radomian, Mateusza Kochalskiego, przy jednoczesnej kontuzji drugiego golkipera, Artura Halucha.

III liga

Nie idzie ostatnio Chemikowi Bydgoszcz, który utknął w strefie spadkowej III ligi. Bez wpływu na grę swojego zespołu pozostaje Dorian Affeld, który również wyjazdową porażkę z Polonią Środa Wielkopolska 0:2 oglądał z ławki rezerwowych.

KP Starogard Gdański w sobotę z okazji swojego 10-lecia zmierzył się z Lechią Gdańsk i zremisował to spotkanie 1:1. Udział w powstrzymaniu drużyny zza Sopotu mieli Maciej KozakowskiKrzysztof Krakowiak, którzy grali od pierwszej do ostatniej minuty. Z kolei we wtorek, również na własnym boisku, w meczu 11. kolejki III ligi podopieczni Łukasza Kowalskiego podejmowali Wdę Świecie i wygrali 2:1. Kozakowski znów zapisał na swoim koncie pełny wymiar czasowy, z kolei Krakowiak wyszedł w pierwszej jedenastce i opuścił boisko w przerwie.

Znów wygrała Radunia Stężyca, tym razem efektownie pokonując na wyjeździe Bałtyk Koszalin 5:2. Adrian Polański zameldował się na placu gry w 68. minucie i obejrzał żółty kartonik. Jakub Kłosowski wciąż leczy uraz.