Oficjalnie potwierdzono wypożyczenie Szymona Nowickiego z Arki do Chrobrego Głogów. 19-letni pomocnik, który w tym sezonie zadebiutował w pierwszej drużynie Arki, został zawodnikiem pierwszoligowca do końca obecnego sezonu.

Nowicki zadebiutował w Arce 10 sierpnia 2017 roku w meczu Pucharu Polski ze Śląskiem Wrocław, kiedy pojawił się na placu gry w 58. minucie. Debiut w ekstraklasie zanotował również przeciwko Śląskowi, w meczu 16. kolejki we Wrocławiu. Oba mecze Arkowcy wygrali. Wychowanek Kaszubi Kościerzyna ma na koncie łącznie cztery występy w pierwszym zespole. Wystąpił między innymi przeciwko swojej nowej drużynie w rewanżowym spotkaniu 1/4 Pucharu Polski, w którym w Gdyni padł remis 1:1.

W Głogowie Szymon spotka się z dwoma innymi zawodnikami Arki - Jakubem Bachem i Przemysławem Stolcem. Trenerem pierwszoligowca jest Grzegorz Niciński, który dobrze zna Nowickiego z Arki.

Chrobry zajmuje szóste miejsce w tabeli pierwszej ligi, ze stratą czterech punktów do miejsca premiowanego awansem do ekstraklasy. W pierwszym wiosennym meczu głogowianie zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Tychy. Wcześniej, jeszcze w trakcie przerwy zimowej, Chrobry zagra sparing z Arką.