Daniel Kajzer – 4,64. Nie ponosi winy za żadnego spośród straconych goli, ale jednocześnie przy każdym z nich mógł zdziałać więcej niż ostatecznie mu się udało. Trzy bramki deficytu zawsze w pewnym stopniu pracują na obniżenie noty bramkarza.

Arkadiusz Kasperkiewicz – 4,57. Zadziorny i charakterny, ale też tym razem gdzieś wcięło jego precyzję i dynamikę. Przegrał kilka piłek, których zwyczajnie nie wypadało mu przegrać.

Michał Marcjanik – 5,56. Najstabilniejszy punkt obrony Arki w sobotni wieczór, choć sterowana przez niego defensywa tym razem nie prezentowała szczególnie wysokiej jakości. Kapitan też spóźnił się do Łukowskiego przy trzecim trafieniu gospodarzy. Notę winduje mu jednak strzelony gol, który przywrócił nadzieje zespołowi.

Haris Memić – 2,66. Bardzo łatwo ograny przez Łukowskiego przy pierwszym golu Korony, niepewnie interweniował po strzale Pervana przy drugim. Zmieniony w przerwie z powodu fatalnego występu w pierwszej połowie.

Fabian Hiszpański – 3,44. Rozegrał niemrawe 20 minut, po których musiał opuścić boisko z urazem.

Adam Danch – 4,62. Był o jedno tempo za wolny w zbieraniu drugich piłek, przez co gospodarze zdominowali żółto-niebieskich w tym elemencie gry.

Adam Deja – 5,89. Słaba pierwsza połowa, w drugiej znacznie poprawił się w odbiorze i dołożył do tego pociągnięcie zespołu w ofensywie, a ostatecznie strzałem z rzutu wolnego doprowadził do wyrównania. Najjaśniejszy punkt gdynian w sobotni wieczór.

Christian Aleman – 4,88. Zaliczył asystę przy golu Marcjanika, ale poza tą akcją zawodził. Nie miał pomysłu na pokierowanie atakami Arkowców, automatyzmy nie działały, efekt finalny jego gry był blady.

Luis Valcarce – 4,26. Technicznie poprawny, ale wszystko, co robił w sobotę w Kielcach, czynił dwa razy za wolno.

Maciej Rosołek – 5,15. Dziewiąty gol w tej rundzie, strzelony po sprytnym urwaniu się Szymusikowi i Kobryniowi. Plus za wykorzystanie swojej sytuacji, ale jego gra na dystansie całego meczu nie porywała.

Mateusz Żebrowski – 4,32. Pokazywał się do grania, często był przy piłce, ale nie wynikało z tego zbyt wiele. Mimo wszystko warto docenić ambitną walkę.

Artur Siemaszko – 2,90. Tu można tylko śmiać się albo płakać. Z uwagi na pozytywne podejście do świata zalecamy tę pierwszą opcję.

Łukasz Wolsztyński – 3,62. Miał dwie asysty drugiego stopnia, bo przy pierwszej i drugiej bramce dla Arki uruchamiał kolejno Alemana i Marcusa, którzy następnie asystowali. Poza tymi zagraniami nie wyróżnił się w sobotę, ale to już i tak więcej niż w poprzednich występach.

Marcus da Silva – 5,13. Był waleczny i charakterny, ale też nie wyszedł ponad przeciętność pokazywaną w Kielcach przez żółto-niebieskich. Zapisał sobie natomiast asystę przy trafieniu Rosołka.


Średnia ocen

7,58 – Kacper Krzepisz

6,02 – Daniel Kajzer

5,98 – Christian Aleman

5,89 – Marcus da Silva

5,81 – Patryk Soboczyński

5,77 – Adam Deja

5,71 – Arkadiusz Kasperkiewicz

5,54 – Adam Danch

5,43 – Maciej Rosołek

5,34 – Kacper Skóra

5,29 – Mateusz Młyński

5,28 – Juliusz Letniowski

5,27 – Luis Valcarce

5,25 – Michał Marcjanik

5,24 – Haris Memić

5,18 – Fabian Hiszpański

5,13 – Jakub Wawszczyk, Mateusz Żebrowski

5,09 – Adam Marciniak

5,08 – Kamil Mazek

5,00 – Bartosz Kwiecień

4,75 – Maciej Jankowski

4,67 – Dawid Markiewicz

4,64 – Jan Hosek*

4,57 – Szymon Drewniak

4,55 – Damian Ślesicki

4,23 – Mikołaj Łabojko

4,18 – Łukasz Soszyński

4,03 – Rafał Wolsztyński

3,93 – Mateusz Stępień*

3,77 – Paweł Sasin

3,65 – Artur Siemaszko

3,59 – Łukasz Wolsztyński

3,19 – Bartosz Boniecki*

*Hosek, Stępień i Boniecki byli oceniani tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

12 – Daniel Kajzer

6 – Marcus da Silva

5 – Adam Deja

3 – Christian Aleman, Mateusz Żebrowski

2 – Juliusz Letniowski, Mateusz Młyński, Kacper Krzepisz

1 – Adam Marciniak, Fabian Hiszpański, Maciej Rosołek