Pavels Steinbors po raz kolejny skradł show i zapewnił Arce ważny punkt w Poznaniu. Został też przez Was wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Wyprzedził w głosowaniu Mateusza Młyńskiego i strzelca gola, Fabiana Serrarensa.


Pavels Steinbors – 9,39. Kolejny niebywały występ w tym sezonie. Nie tylko efektywny, ale i efektowny. Kapitalne robinsonady po niezliczonej liczbie strzałów piłkarzy Lecha. Wybronił Arce punkt, bohater spotkania.

Damian Zbozień – 3,34. Zaczął bardzo niewyraźnie i niezdecydowanie, czego podsumowaniem była bardzo głupia czerwona kartka po faulu taktycznym. Ten mecz, jak i cała runda w wykonaniu Damiana, to mocne rozczarowanie.

Frederik Helstrup – 6,84. Udany powrót Duńczyka do składu Arki. Solidny w powietrzu, wygrywający pojedynki, konkretny w przerywaniu akcji.

Luka Marić – 6,74. Kolejny bardzo dobry mecz Chorwata. Bezkompromisowy w swoich poczynaniach, rzadko kombinujący, za to często wybijający piłki z pola karnego. Do tego dużo myślał.

Adam Marciniak – 6,42. Zawody na niezłym poziomie. Bez zarzutu w defensywie, do tego dołożył dużo biegania i kontaktowej gry. Kapitan spisał się co najmniej dobrze.

Mateusz Młyński – 7,21. Dobre czucie gry, odpowiednie tempo oskrzydlania akcji, umiejętne wychodzenie na pozycje, ładna asysta przy golu Serrarensa. Młodzieżowcowi znów należą się pochwały.

Marko Vejinović – 6,25. Może nie był szczególnie widoczny (co było też wynikiem pozycji, na jakiej zagrał – pod nieobecność Adama Dei zmuszony był do wystąpienia na ,,szóstce”), ale w statystykach wykręcił najlepsze liczby w drużynie. Cichy, ale dołożył swoją cegiełkę do pozytywnego wyniku.

Marcin Budziński – 5,54. Musiał opuścić boisko ze względów taktycznych po czerwonej kartce dla Zbozienia. Do tego czasu grał bezpiecznie, ale też przegrywał pojedynki w środku pola.

Michał Nalepa – 6,29. Niezły w rozegraniu, klarownie rozdzielający piłki. Podejmujący ryzyko przy podaniach, nie zawsze jednak potrzebne i opłacalne.

Maciej Jankowski – 7,02. Znów dobry mecz ,,Jankesa”. Aktywny, pokazujący się do gry, próbujący gry kreatywnej, ale też bardzo pomagający w defensywie, co wcześniej nie zawsze było regułą.

Fabian Serrarens – 7,12. Najlepszy mecz Holendra w Arce. Nie tylko debiutancka bramka, ale też wreszcie wygrywane pojedynki i celne podania. Technicznie i siłowo dał w Poznaniu radę.

Adam Danch – 6,26. Wszedł na plac gry łatać dziurę po Zbozieniu i zaprezentował się co najmniej nienagannie. Twardy i nieustępliwy, grający na pograniczu faulu, ale to przynosiło pozytywne rezultaty.

Jakub Wawszczyk – 5,03. Aktywny, pokazujący się do gry i w obronie, i w ataku, ale też niekoniecznie stabilny w swoich poczynaniach. Przytrafiło mu się kilka strat, ale nie było to złe spotkanie w jego wykonaniu.

Azer Busuladżić – grał za krótko, by zostać oceniony.


Średnia ocen

6,97 – Pavels Steinbors

6,52 – Michał Nalepa

6,40 – Dawit Schirtladze

5,92 – Luka Marić

5,56 – Marko Vejinović

5,41 – Christian Maghoma

5,15 – Adam Deja i Jakub Wawszczyk

5,14 – Frederik Helstrup

5,01 – Mateusz Młyński

5,00 – Kacper Krzepisz*

4,87 – Maciej Jankowski

4,81 – Marcin Budziński

4,79 – Kamil Antonik

4,65 – Azer Busuladżić

4,46 – Nando Garcia

4,43 – Adam Marciniak i Fabian Serrarens

4,39 – Adam Danch

4,27 – Damian Zbozień

4,09 – Nabil Aankour

4,06 – Michael Olczyk

4,05 – Rafał Siemaszko

3,84 – Marcus da Silva

3,59 – Mateusz Stępień*

3,07 – Jakub Wilczyński*

2,93 – Jan Łoś

2,48 – Goran Cvijanović*

2,46 – Samu Araujo*

1,88 – Aleksandyr Kolew*

*Krzepisz, Stępień, Wilczyński, Cvijanović, Araujo i Kolew byli oceniani tylko w jednym meczu


Wybierani piłkarzem meczu

6 – Pavels Steinbors

4 – Dawit Schirtladze, Michał Nalepa

2 – Kamil Antonik, Adam Deja

1 – Marcin Budziński, Kacper Krzepisz, Maciej Jankowski