Czerwona kartka Michała Żebrakowskiego w I lidze, pojedynki wypożyczonych Arkowców przeciw sobie w II lidze – zapraszamy na cotygodniowy raport z występów zawodników przebywających czasowo w klubach niższych klas rozgrywkowych.

I liga

To nie był dobry weekend dla Arkowców wypożyczonych do I ligi. Wszyscy doznali bowiem goryczy porażki. Maksymilian Hebel rozegrał drugą połowę w wyjazdowym meczu Bytovii z GKS-em Tychy, a jego ekipa przegrała 0:1.

Chrobry Głogów poległ z kolei 0:3 w Niepołomicach z Puszczą. Jakub Bach pojawił się na murawie w 54. minucie, a Szymon Nowicki 12 minut później. Oskar Repka wciąż nie podnosi się z ławki rezerwowych.

Michał Żebrakowski w drugim spotkaniu z rzędu wyszedł w pierwszym składzie poznańskiej Warty, ale w doliczonym czasie gry obejrzał czerwoną kartkę, która była wynikiem dwóch żółtych kartoników. Jego drużyna nie sprostała w Nowym Sączu Sandecji, przegrywając 1:2.

II liga

Piłkarze wypożyczeni z Arki do II ligi grali w minionej kolejce przeciwko sobie. W starciu Gryfa Wejherowo z Radomiakiem Radom wystąpiło ich czterech. W szeregach gospodarzy Oskar Sikorski zapisał na swoim koncie pełne 90 minut, Mateusz Węsierski wszedł na boisko w 67. minucie, a Oskar Ryk – w 83. Z kolei wśród gości Jakub Wawszczyk rozegrał cały mecz i został ukarany żółtym kartonikiem. Radomiak wygrał na Wzgórzu Wolności 3:0.

W Elblągu doszło do starcia dwóch Olimpii, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Bartosz Nowicki w barwach gospodarzy zaliczył występ w pełnym wymiarze czasowym. Z kolei wśród gości z Grudziądza bohater poprzedniej kolejki Mikołaj Gabor tym razem wyszedł w pierwszej jedenastce, ale został zmieniony w przerwie.

III liga

Chemik Bydgoszcz przegrał w Gdyni z Bałtykiem 0:1. Kolejne 90 minut w bramce bydgoszczan dodał do swojego dorobku Szymon Więckowicz. Kolejny brak minut zaliczył Dorian Affeld.

Pierwszy punkt na wiosnę zdobył KP Starogard Gdański, remisując u siebie z Polonią Środa Wielkopolska 1:1. Cały mecz zagrał Maciej Kozakowski, a Krzysztof Krakowiak dołączył do kolegów w 88. minucie.

Radunia Stężyca pewnie zwyciężyła z Górnikiem Konin 3:0. Udziału w wiktorii nie mieli jednak Adrian Polański i kontuzjowany Jakub Kłosowski. Jedną z bramek dla drużyny z Kaszub strzelił były piłkarz Arki Paweł Wojowski.